Darüşşafaka’mız, Bitci Türkiye Kupası çeyrek final maçında Bahçeşehir Koleji’ni deplasmanda 88-80 mağlup etti ve yarı finale kaldı.

Karşılaşma sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Baş Antrenörümüz Selçuk Ernak, “Öncelikle bugün üst düzey mücadele eden takımımı kutluyorum. Çok yetenekli ve çok kaliteli bir takıma karşı oynadık. Organize ve ligin en iyi hücum yapan takımlarından birine karşı oynadık. Bizim için özel bir gündü; ağabey-kardeş karşılaşıyoruz. Artık defalarca oldu. Birimiz yoluna devam edemeyecekti. Bu sefer biz daha şanslıydık. Kupaya iki maçımız kaldı. Birbirinden zorlu iki maç. Performansımızı arttırarak finale kadar gitmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZDEMİROĞLU: “AMACIMIZ MAÇ MAÇ DÜŞÜNÜP KUPAYA ULAŞMAK

Oyuncularımızdan Doğuş Özdemiroğlu ise, maçın ardından yaptığı açıklamada, “Öncelikle tüm takım arkadaşlarımı ve teknik ekibimizi kutluyorum. Gerçekten çok önemli ve güçlü bir rakibe karşı deplasmanda kazandık. Üçüncü periyot sonunda yakaladığımız bir fark vardı ama ne olursa olsun, onlar çok kaliteli bir takım ve dördüncü periyotta geri gelmeyi başardılar. Orada bir cevap daha verip maçı kazanmayı bildik. Şimdi kupayı kazanmak için önümüzde iki tane engel var. Amacımız maç maç düşünüp kupaya ulaşmak” dedi.