A takımımızın baş antrenörü Selçuk Ernak, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki 91-81’lik Tofaş mağlubiyetini değerlendirdi.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Darüşşafaka’mız, Son 16 J Grubu’ndaki ilk maçında, gruptaki diğer Türk takımı Tofaş’a deplasmanda 91-81 kaybetti.

Maçın ardından baş antrenörümüz Selçuk Ernak ve oyuncularımızdan Sinan Güler, basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi.

Skorlara dikkat çeken Selçuk Ernak, “Tofaş’ı tebrik ederim. İyi bir takım, iyi bir organizasyon. Kendi gruplarını birinci sırada tamamlamış bir takım. Bizim için ne söyleyebilirim; ilk yarıda 48 sayı attık ama bence bundan daha önemlisi Tofaş’ın 47 sayı atması oldu. Tofaş her zaman potansiyele sahip, çok verimli bir oyun çıkardılar. Ayrıca, iki Türk gardı da iyi oynadı. İkinci yarıda 44 sayı attılar, biz 33 sayı bulabildik. Bu da açık bir şekilde daha fazla oyuncudan sayı katkısı almamız gerektiğini gösteriyor” açıklamalarında bulundu.

Sinan Güler ise, “Bu maçın bahanesi yok. Son 3 günde Tofaş ile ikinci maçımızı oynadık. Savunmadaki üst seviye oyunumuzu devam ettiremedik. Tofaş’ı tebrik ederim” dedi.