Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi altıncı hafta karşılaşmasında Karşıyaka Arena’da Pınar Karşıyaka’ya konuk oldu. Son çeyreğe kadar önde olan Darüşşafaka Tekfen son çeyrekteki etkisiz oyunuyla zorlu deplasmandan 100-84 yenik ayrıldı.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Kartal Özmızrak, Stanton Kidd, Zanis Peiners, Jon Deibler ve Oğuz Savaş ile başlarken İzmir ekibi ise Kameron Chatman, Tayfun Erülkü, Erving Walker, Seketoure Henry ve Assem Marei beşini tercih etti.

İlk çeyreğe iki takım da içeriden sayılarla başlarken dış atışlarda isabet bulmakta zorlandı. Hücumda ilk ritmini bulan taraf ev sahibi ekip oldu ve çeyreğin bitimine 5 dakika kala 13-6 öne geçti. Televizyon molasına bu skor ile girildikten sonra moladan etkili dönen taraf Daçka oldu. Jon Diebler ve Markel Brown ile üst üste üçlükler bulan ekibimiz ilk önce beraberliği yakaladı ve daha sonra Berk Demir’in bulduğu üçlükle de çeyreği 20-23 önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyreğe de hem savunmada hem hücumda etkili başlayan takımımız, maçtaki gerginliği de lehine çevirmeyi başararak farkı 8’e kadar çıkarttı. İzmir ekibi 8 sayı ile geriye düştükten sonra aldığı moladan iyi döndü ve özellikle İlkan Karaman’ın sırt dönük oyunuyla bulduğu sayılarla periyodun sonunda beraberliği yakaladı. Takımlar soyunma odasına 42-42 berabere girdi.

Üçüncü çeyreğe üst üste 3 üçlük ile başlayan ev sahibi ekip karşısında Micheal Eric ve Stanton Kidd ile ayakta kalan Daçka farkın açılmasına izin vermedi. Çeyreğin ortalarına doğru da rüzgarı arkasına alarak 51-55 öne geçen kara panterlerimiz Karşıyaka’ya mola aldırdı. Yoğun bir taraftar baskısına rağmen liderliğini kaybetmeyen ekibimiz hücumda maç boyunca etkili bir oyun sergileyen Markel Brown ile oyunda kaldı. Son çeyreğe de 66-70 önde girdi.

Son çeyrek tempoyu arttırarak başlayan İzmir ekibi hızlı hücumda bulduğu sayılarla savunmamızı yerleşik değilken yakaladı ve 76-74 öne geçti. Koçumuz Ahmet Çakı mola alarak bu seriye son vermeye çalışsa da mola dönüşü de Karşıyaka’nın etkisi devam etti ve fark 8’e kadar çıktı. Maçın geri kalanında ekibimiz geri gelmeye çalışsa da maçı kazanan tarafa 100-84’lük skor ile Karşıyaka oldu.