Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 30. ve son haftasında Peace and Friendship Stadium’da Olympiacos Piraeus’a konuk oldu.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas, Doğuş Özdemiroğlu, Stanton Kidd, Jeremy Evans ve Micheal Eric beşiyle başlarken Olympiacos ise Briante Weber, Nigel Williams-Goss, Kostas Papanikolau, Nikola Milutinov, Georgios Printezis beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iki takım da hücumda  etkili başladı. Ekibimiz adına Micheal Eric orta mesafeleriyle etkili olurken rakip takım da ise skor daha dengeli dağıldı. TV molasına 14-13 geride girmemize rağmen moladan Jeremy Evans’ın spektaküler smaçlarıyla ve dışarıdan yüzdeli oynayarak çok etkili dönen Daçka’mız 6-15’lik bir seri yakalayarak çeyreği 20-28 önde kapattı.

İkinci çeyreğe de kaldığı yerden başlayan Darüşşafaka Tekfen bir ara farkı 11’e kadar çıkarttı. 24-35. Stanton Kidd ve Toney Douglas bu bölümde içeri penetreleriyle kolay sayılar buldular. Çeyreğin ortalarına doğru toparlanan ev sahibi ekip 11 sayılık farkı eritmeyi başardı. Özellikle faul çizgisine çok giden ve buradan ilk yarıda 15 sayı bulan Olympiacos, devreye 45-44 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Williams-Goss ile etkili başlayan Yunan ekibi farkı 10’a çıkarttı. 59-49. Aleyhine çok fazla faul çalınmasına rağmen maça tutunan Daçka’mız farkın daha fazla açılmasına izin vermedi. TV molasına Olympiacos 63-54 önde girdi. Moladan sonra hücumda ritmini kaybeden ekibimiz farkın açılmasına engel olamadı.

Son çeyreğe 5 Türk oyuncumuzdan oluşan bir beşle başlayan Daçka, Emircan Koşut ile üst üste sayılar buldu. Buna rağmen farkı eritemeyen ekibimiz hücumda ikinci yarıda bocalamaya devam etti. Düşük bir tempoda geçen bu çeyreğin sonucunda Darüşşafaka Tekfen EuroLeague’deki son maçında sahadan 99-74 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/olympiacos-piraeus-darussafaka/