Darüşşafaka Tekfen, İtalya kampındaki beşinci maçında PalaFerraris’te Junior Casale Basket ile karşılaştı. İtalya kampı boyunca bir gelenek haline gelen iyi başlangıçlarına bir yenisini daha ekleyen ekibimiz Monferrato temsilcisini zorlanmadan 62-88 yenerek hazırlık dönemindeki yedinci maçında altıncı galibiyetini aldı.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Markel Brown, Ray Mccalum, Stanton Kidd, Berk Demir ve Micheal Eric ilk beşi ile başlarken İtalyan ekip ise Brad Tinsley, Bernardo Musso, Davide Denegri, Niccolo Martinoni ve Kruize Pinkins ilk beşini tercih etti.

İlk çeyreğin ilk bölümleri karşılıklı basketlerle ve yüksek tempoda geçti. Stanton Kidd ile etkili olan temsilcimiz boyalı alandan etkili penetrelerle kolay basketler buldu. Çeyreğin ortasına doğru savunmada da ağırlığını koyan takımımız Berk Demir’in hızlı hücumda bulduğu basketle 9-18 öne geçti ve rakibe de ilk molayı aldırttı. Çeyreğin devamında farkın kapanmasına izin vermeyen Daçka, ilk çeyreği 17-27 önde kapattı.

İkinci çeyrekte hücumda ritm bulan ev sahibi ekip farkı üç sayıya kadar indirse de takımımız 10-0’lık bir seriyle farkı 14’e çıkarttı. Soyunma odasına da 32-44 önde giden taraf Daçka oldu.

Üçüncü çeyrekte iki takım da sayı bulmakta zorlansa da farkı açan takım yine temsilcimiz oldu. İtalya kampı boyunca istikrarlı bir şekilde iyi savunma yapan Daçka, bu periyot da potasında sadece 10 sayı gördü ve son çeyreğe 42 59 önde girdi.

Son çeyreğe koçumuz Ahmet Çakı’nın direktifleri doğrultusunda tam saha baskı ile başlayan ekibimiz rakibinin hücum düzenini bozmaya ve yanlış atışlara zorlamaya devam etti. Gençlerimizin de bol süre aldığı maçı, yine saha içinden %50’nin üstünde bir isabetle oynayarak rahat bir şekilde kapatan Daçka 62-88 galip ayrılan taraf oldu.