Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 22.hafta karşılaşmasında Cebeci Spor Salonu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’ne konuk oldu.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Toney Douglas, Doğuş Özdemiroğlu, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken İ.B.B ise Tu Holloway, Semih Erden, Brandon Heslip, Luka Babic ve Perry Ellis beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf hücumda çok dengeli bir skor dağılımı ile oynayan Daçka’mız oldu. Periyodun ortalarına doğru ev sahibi ekip toparlanınca TV molasına ekibimiz sadece 1 sayıyla önde girdi. 9-10. Moladan iyi dönen taraf Hollaway ile İ.B.B oldu. Çeyreğin sonlarında üstünlüğü ele alan İstanbul ekibi ilk çeyreği 20-16 önde kapattı.

İkinci çeyreğe dışarıdan etkili başlayan Darüşşafaka Tekfen 4-8’lik bir seri yakaladı ve maça beraberliği getirdi. İ.B.B.S.K’nın molası sonrası üstünlük tekrar ev sahibi ekibe geçti. 5-0’lık bir seri sonrası bu sefer mola taraf Selçuk Ernak ile Daçka’mız oldu. Molanında fayda etmediği bu bölümde üst üste zor şutlar sokan ev sahibi ekip devreye 47-32 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Jeremy Evans ile etkili başlayan takımımız buna rağmen farkı eritmekte zorlandı. Çeyreğin ortalarına doğru Jon Diebler’ı dışarıdan, Micheal Eric’i içeriden etkili kullanmaya başlayan ekibimiz 17’ye kadar çıkan farkı 0-8’lik bir seri ile 9’a indirince İ.B.B mola almak zorunda kaldı. Son çeyreğe Darüşşafaka Tekfen 60-50 geride girdi.

Son çeyreğe de müthiş bir savunmayla başlayan takımımız hücumda ise rakibine faullere zorlayarak etkili oldu. Çeyreğin bitimine 5 dakika 40 saniye kala Zanis Peiners’in turnikesiyle de farkı 3’e indirdi. 68-65. Rüzgarı arkasına alan takımımızı durdurmak için mola alan ev sahibi ekip  moladan etkili dönerek farkı tekrar 7’ye çıkarttı. 2 dakika kala 10’a kadar çıkan farkı 48 saniye kala Jeremy Evans’ın takip smacıyla 3’e indiren ekibimiz oyuna geri döndü. Farkı daha fazla eritemeyen Darüşşafaka Tekfen maçtan 87-81 mağlup ayrıldı.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/istanbul-bbsk-vs-darussafaka/