Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 29.hafta maçında Volkswagen Arena’da FC Bayern Munich’i konuk etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas, Mert Akay, Stanton Kidd, Jeremy Evans ve Micheal Eric beşiyle başlarken Bayern ise Stefan Jovic, Nihad Dedovic, Peteri Kaponen, Vladimir Lucic ve Leon Radosevic beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iki takım da hücumda tutuk başladı. Ekibimiz dış atışlarla sayılar bulurken Alman temsilcisi ise içeriden sayılar buldu. TV molasına Bayern 6-9 önde girdi. Moladan 0-13’lük bir seriyle dönen deplasman temsilcisi farkı 16’ya çıkardı. Koçumuz Selçuk Ernak bu seriye son vermek için mola almak zorunda kaldı. Kartal’ın üst üste 5 sayısıyla kendine gelen Daçka’mız yine de çeyreği 14-27 geride bitirdi.

İkinci çeyreğe dışarıdan müthiş başlayan ekibimiz üst üste 4 üçlük bularak farkı eritti. 26-29. Farkı erittikten sonra öne geçmekte zorlanan Darüşşafaka Tekfen savunmada rakibini durduramayınca fark tekrar 11’e çıktı. Bu seriye de Doğuş ile dışarıdan, Micheal ile içeriden cevap veren takımımız farkı tekrar 5’e çekti ve rakibine mola aldırdı. 38-43. Bu çeyrekte üçlük çizgisinin gerisinden alev alan Darüşşafaka Tekfen’de Doğuş Özdemiroğlu 3, Jon Diebler 2, Kartal Özmızrak 2 ve Jeremy Evans da 1 üçlükle oynadı. Soyunma odasına 44-50 geride girdik.

Üçüncü çeyreğe çok hızlı başlayan deplasman ekibi karşısında maça tutunan ve mücadeleyi bırakmayan Daçka’mız Toney Douglas’ın dışarıdan bulduğu üçlüklerle ve Jeremy Evans’ın smacıyla farkı 1’e indirdi. 62-63. Bayern Munich mola alarak arkamıza aldığımız rüzgarı durdurmaya çalıştı. Son çeyreğe önde giren taraf 65-67 ile Alman ekibi oldu.

Son çeyreğe başa başa giren ekipler birbirine üstünlük sağlamakta zorlandı.Çeyreğin başlarında 2 kere beraberliği sağlasa da bir türlü öne geçemeyen ekibimiz 4 dakika 27 saniye kala Stanton Kidd’in üçlüğüyle TV molasına 74-75 geride girdi. Moladan Micheal Eric ve Stanton Kidd’in basketleriyle dönen Daçka’mız 79-77 öne geçti, Bayern Munich’e mola aldırdı!  Moladan da üst üste çok iyi savunma pozisyonlarıyla dönen ekibimiz Toney Douglas’ın kritik üçlüğüyle 1 dakika 42 saniye kala 84-79 öne geçti. Deplasman ekibi aldığı son moladan Kaponen’in üçlüğüyle dönse de Darüşşafaka Tekfen’imiz Toney Douglas ile cevap vermekte gecikmedi. 86-82. Son bölümleri son derece iyi oynayan ekibimiz maçtan 92-87 galip ayrıldı ve Volkswagen Arena’yı dolduran muhteşem seyircisine bu seneki Avrupa macerasında çok güzel bir şekilde veda etmiş oldu!

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-fc-bayern-munich/