Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 25.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Beşiktaş Sompo Japan’i konuk etti.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Toney Douglas, Doğuş Özdemiroğlu, Jon Diebler, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken Beşiktaş ise Kenan Sipahi, Kyle Gibson, Erkan Veyseloğlu, Joe Alexander ve Samet Geyik beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf 0-12’lik bir seriyle Beşiktaş oldu. 6 dakika 36 saniye kalan koçumuz Selçuk Ernak erken bir mola almak zorunda kaldı. Moladan da üst üste üçlüklerle dönen Beşiktaş farkı 16’ya kadar çıkarttı. 2-18. Joe Alexander bu çeyrekte rakibimiz adına çok etkili oldu. Çeyreğin sonlarına doğru biraz toparlanan ekibimiz çeyreği 13-26 geride kapattı.

İkinci çeyreğe sert bir savunmayla başlayan Daçka’mız farkı Berk Demir’in sayısıyla tek hanelere indirdi ve Beşiktaş’a mola aldırdı. 19-28. Moladan iyi dönen taraf Kyle Gibson ile iyi dönen siyah beyazlı ekip farkı tekrar 13’e çıkartınca koçumuz Selçuk Ernak bir mola daha almak zorunda kaldı. Darüşşafaka Tekfen moladan Kartal Özmızrak’ın dış isabetleriyle dönerek tekrar toparlandı. Soyunma odasına 35-45’lik skor ile Beşiktaş Sompo Japan önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Jeremy Evans’ın sahaya kattığı müthiş enerjiyle çok hızlı başlayan Daçka’mız 9-1’lik bir seri yakalayarak farkı 2’ye indirdi. 44-46. Moladan Doğuş Özdemiroğlu ve Jeremy Evans’ın üçlükleriyle dönen ekibimiz beraberliği yakaladı ve daha sonra öne de geçti. 53-51. Öne geçtikten sonra üstünlüğünü koruyamayan takımımız son çeyreğe 55-60 geride girdi.

Son çeyreğe yine dışarıdan üst üste iki üçlükle başlayan Darüşşafaka Tekfen farkı tekrar 1’e indirdi. 61-62. Mola alan Beşiktaş moladan çok kritik bir üçlükle dönse de ekibimiz 6 dakika kala Jeremy Evans ile beraberliği yakalamayı başardı. 65-65. İki takımın da pes etmediği ve müthiş bir mücadele ortaya koyduğu son bölümde Daçka’mız adına sorumluluk alan isim Stanton Kidd oldu. Şut süresi dolarken el üstü bir üçlük sokan oyuncumuz 2 dakika ekibimiz 2 sayı öne geçirdi. 73-71. Son bölümde iki takım da sayı bulmakta zorlandı. 6 saniye kala Joe Alexander’ın üçlüğüyle tekrar öne geçen deplasman ekibi maçtan da 73-74 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-besiktas-sompo-japan/