Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 9.hafta maçında Volkswagen Arena’da Anadolu Efes’i konuk etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Ray McCallum, Muhammed Baygül, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş beşiyle başlarken Anadolu Efes ise James Anderson, Bryant Dunston, Rodrigue Beaubois, Adrien Moerman ve Vasilje Micic beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iki takım da hücumda çok yüzdeli başladı. İlk 4 dakikada Muhammed Baygül ve Ray McCallum’ın etkili penetreleriyle sayılar bulan Daçka’mız bu bölümü 10-6 önde geçti. Televizyon molasına kadar da sahaiçinden sadece 1 atış kaçıran takımımız maça fırtına gibi başladı. Moladan sonra hücumdaki ritmini biraz kaybeden ekibimiz savunmasıyla üstünlüğünü korumayı bildi. Çeyreği Daçka 23-19 önde kapattı.

İkinci çeyreğe iki takım da oyunu hızlandırarak başladı. Oyuna benchten giren Berk Demir savunmada koyduğu bloklarla çok dikkat çekti. Daçka’mız farkı açamasa da yakın giden bu kritik maçta üstünlüğünü korudu. Çeyreğin sonlarına doğru ilk çeyrekte müthiş bir oyun sergileyen Muhammed Baygül kaldığı yerden devam ederek etkili oyununu sürdürdü. Erken faul problemine giren Anadolu Efes karşısında çeyreğin son bölümünde çok fazla faul çizgisine giden Daçka farkı kötü faul yüzdesi sebebiyle daha da açamadı fakat ilk yarıda çok güzel bir oyun sergiledi. Soyunma odasına ekibimiz 46-42 önde girdi.

Soyunma odasından hızlı dönen taraf deplasman ekibi oldu. 4-19’lük bir seri yakalayan Anadolu Efes 50-61 öne geçti. Dış atışlarda yüksek bir yüzdeyle oynayan İstanbul temsilcisi farkı 15’e kadar çıkarttı. Koçumuz Ahmet Çakı takımı kısaltarak tam saha baskıya başladı. Kısa beş ile farkın daha fazla açılmasına engel olsa da takımımız farkı eritmekte zorlandı. Son çeyreğe Anadolu Efes 60-74 önde girdi.

Son çeyreğe bütün sezon hücum ribaundlarında etkili olan pivotumuz Micheal Eric ile etkili giren Darüşşafaka Tekfen top kayıplarını da sayıya çevirerek Ergin Ataman’a mola aldırdı. Moladan sonra farkı eritmeye devam eden Daçka’mız Ray McCallum ve Micheal Eric ile etkili olmaya devam etti. Volkswagen Arena’da seyircisinin de desteğini arkasına alan kara panterlerimiz Zanis Peiners’in üçlüğüyle farkı 3’e indirdi. 83-86. Maçın geri kalan bölümünü daha etkili oynayan Efes maçı da 88-93 kazandı.