Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 11. hafta karşılaşmasında Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda Banvit ile karşılaştı.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Markel Brown, Toney Douglas, Muhammed Baygül, Micheal Eric ve Jeremy Evans ile başlarken Banvit ise Gary Neal, Alex Perez, Jordan Morgan, Cem Ulusoy ve Devin Olliver beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iki takım da boyalı alandan etkili başladı. Ekibimiz adına Jeremy Evans etkili olurken Banvit’te ise Devin Olliver içeriden basketler buldu. İlk 4 dakikayı ev sahibi ekip 9-8 önde geçirdi. Televizyon molasına da ev sahibi ekip 15-12 üstün girdi. Televizyon molasından iki takım da çok tutuk dönünce iki takım uzun bir süre sayı üretemedi ve son 1 dakikaya da bu skorla girildi. İlk çeyreği Bandırma temsilcisi 17-14 önde kapattı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Daçka’mız benchten oyuna giren kaptanımız Oğuz Savaş’ın hücumdaki etkili alçak post oyunuyla skoru 19-18’e getirdi ve Banvit’e erken bir mola aldırdı. Moladan da çok etkili dönen Darüşşafaka Tekfen hızlı hücumlarla ve Berk Demir’in içeriden dışarıdan katkısıyla önce öne geçti, daha sonra da farkı açmaya başladı. İlk çeyreğin sonlarına dayanan 4-18’lik bir seri yakalayan ekibimiz 21-30 öne geçince rakibimiz bir mola daha almak zorunda kaldı. Rakibimizin aldığı ikinci mola da takımımızın arkasına aldığı rüzgarı durduramadı. Soyunma odasına Daçka Ray McCallum’un üçlüğüyle 27-42 önde girdi.

Soyunma odasından hücumda Micheal Eric’i kullanarak dönen ekibimiz savunmada içeriden sayılara izin verse de farkı çift hanelerde tutmayı başardı. Banvit’in çeyrek başındaki çabalarını Berk Demir’in kritik üçlüğü ve Toney Douglas’ın penetreleriyle cevap veren ekibimiz bu bölümü de iyi geçerek farkı 25’e kadar çıkarttı. Son çeyreğe de 41-64 önde girdi.

Son çeyreğe Banvit tam saha baskıyla başlayarak farkı biraz da olsun eritmeye çalıştı. Son çeyrekte fark buna rağmen 15 sayının altına hiç düşmedi. Yoğun bir tempoda maç oynayan ekibimiz bu yorgunluğa rağmen 36 saat içinde oynadığı ikinci maçı farklı bir şekilde kazanmayı başardı. Darüşşafaka Tekfen yeni koçu Selçuk Ernak önderliğinde çıktığı ilk BSL maçında, bu zorlu deplasmandan rahat bir oyunla 65-82 galip ayrıldı!

 

 

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/banvit-vs-darussafaka/