Darüşşafaka Tekfen Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 27.hafta karşılaşmasında Sakarya Spo Salonu’nda Sakarya’ya konuk oldu.

Darüşşafaka Tekfen karşılaşmaya Markel Brown, Doğuş Özdemiroğlu, Kartal Özmızrak, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken Sakarya ise Mehmet Meriç, Alp Karahan, Tevfik Akdamar, Uğur Dokuyan ve Bora Hun Paçun beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ekibimiz dengeli bir skor dağılımı ve yüksek yüzdeli dış atış isabetleriyle öne fırladı. 0-8. Kontrolü çeyrek boyunca bırakmayan ekibimiz çeyreği 15-31 önde kapattı.

İkinci çeyreğe de iyi başlayan Darüşşafaka Tekfen, özellikle pota altında Emircan Koşut ve Berk Demir ile kolay sayılar buldu. Soyunma odasına Daçka’mız 26-63 önde girdi.

Üçüncü çeyrek genç oyun kurucumuz Mert Akay önderliğinde hücumdaki etkinliğini sürdüren takımımız ve topu iyi dolaştıran takımımız son çeyreği 34-88 üstün kapattı.

Genç oyuncularımızın bol bol şans bulduğu bu maçın son çeyreğinde de etkili bir oyun ortaya koyan Darüşşafaka Tekfen maçtan 43-106 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/sakarya-bbb-vs-darussafaka/