Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki üçüncü maçında deplasmdan Joventut Badalona ile karşılaştı.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Joel Parra, Conor Morgan, Klemen Prepelic, Nikos Zizis ve Alen Omic beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iki takım da içeriden etkili başladı. Ekibimizde dengeli bir hücum dağılımı olurken Badalona’da en etkili isim Alen Omic oldu. İlk çeyreği Daçka’mız 19-22 önde kapattı.

İkinci çeyrekte kenardan gelen Doğuş Özdemiroğlu’nun savunmada kattığı enerjiden faydalanarak farkı 8’e kadar çıkartan Darüşşafaka Tekfen çeyreğin sonlarında yaptığı top kayıpları sebebiyle soyunma odasına 2 sayı önde girdi. 36-38.

Üçüncü çeyreğe Doron Lamb-Johnny Hamilton pick and rolleriyle hızlı giren ekibimiz farkı bu sefer 9’a kadar çıkarttı. Çeyreğin sonlarında üçlüklerle geri dönen İspanyol ekibi farkı 2’ye kadar indirdi. Çeyreğin sonlarında oyuna giren Bonzie Colson üst üste 3 isabet bularak takımımızın üstünlüğü kaptırmamasını sağladı. 60-61.

Son çeyreğe 7-0’lık bir seriyle başlayan Badalona’ya Daçka’mız Gary Browne önderliğinde cevap vermek de gecikmedi. Son 5 dakikaya takımlar 69-69 berabere girdi. Son bölümde iki takım da farkı açmakta zorlandı. Son topta Gary Browne ile üç sayılık atıştan yararlanamayan takımımız, Prepelic’in ribaund sonrası bulduğu mucizevi üçlükle maçı son saniyede kaybetti. 85-82