BGL takımımızın baş antrenörü Hüsnü Eser, yeni yapılanmadan Ege Özçelik’in çıkışına dair değerlendirmelerde bulundu. Eser, maç kazanırken oyuncu yetiştirmenin önemine vurgu yaptı.

Bu sezon B Grubu’ndaki başarılı sonuçlarıyla dikkatleri üzerine çeken Basketbol Gençler Ligi takımımızın baş antrenörü Hüsnü Eser, geçtiğimiz günlerde, Tivibuspor’da yayınlanan “Basketbol IQ” Programı’nda Volkan Günak ve Erdem Bilmen’in konuğu oldu.

Takımımızın altyapısından çıkmış bir isim olan Hüsnü Eser, “Bu sene tekrardan yuvaya dönüş gibi oldu. İlk günkü heyecanla başladık. Bizim “Darüşşafaka” dediğimiz, zamanımızda oynadığımız, vazgeçmeyen, sürekli savaşan, kendi tırnaklarıyla çabalayan, herkesin bildiği, oyuncu yetiştiren, kendi evlatlarını yetiştiren, onlara şans veren bir kulüp. Onu devam ettiren yeni bir yapılanma oluştu diyelim. A takım koçumuz Selçuk Ağabey (Ernak) de bunun yapı taşlarından biri. Zaten Ülkerspor’dan herkesi tanıyor. Böyle bir yapılanma var” ifadeleriyle altyapıdaki yeni yapılanmadan bahsetti.

Ege Özçelik’in A takıma yükselmesini de değerlendiren Eser, “Ege de Darüşşafaka altyapısından çıkan oyunculardan. Selçuk Ağabey’in ona şans verdiği ve onun da şansı çok iyi değerlendirdiği bir süreç yaşıyoruz ve bence çok daha iyi olacak. Zaten ondan önce herkesin bildiği Doğuş (Özdemiroğlu) var. Bence alttan en az 2-3 tane daha seneye gelecek oyuncular var. Aynı zamanda TB2L’de İstanbul basket ile bir iş birliği var. Buradan en az 2-3 tane A takıma sıçrayabilecek oyuncular var” şeklinde konuştu.

Basketbol Gençler Ligi’ndeki gidişattan ve hedeflerden bahseden Eser, “Yeni bir süreç olduğu için TB2L ve BGL içindeki oyuncu alışverişinde. Bu, takım bütünlüğünü biraz etkiliyor. Ama daha çok çalışarak, daha fazla mesai harcayarak, bireysel oyuncu gelişimine önem vererek, hem maç kazanarak hem de maç kazanırken oyuncu yetiştirmek, yukarıya oyuncu verebilmek en büyük hedefimiz. Yöneticilerimiz olsun, başkanımız olsun, bu sene gelen altyapı yöneticimiz Hakan Bey (Kasapkaraoğlan) olsun, Selçuk Ağabey olsun, inanılmaz destek veriyorlar. Her maçta, her antrenmanda… Maçtan sonraki görüşler… Bu da tabii bizi çok motive ediyor. Özüne dönme mi diyelim; Darüşşafaka’da tekrardan bir canlanma hedefi var. Biz de elimizden geldiği kadar bu iş için özveri ve sevgi ile başladık. İnşallah istediğimiz gibi olur. Oyuncular da koçlar ve kulüp kadar isterse, bunun çok güzel meyveleri olacaktır” dedi.