ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Darüşşafaka’mız, geçen sezon transfer olan İngiliz pivot Gabriel Olaseni ve ABD’li gard Wayne McCullough, önümüzdeki sezon da yeşil-siyahlı forma için mücadele edecek.

Geçen sezon Büykçekmece’den Daçka’ya transfer olan Gabriel Olaseni, 2021-2022 sezonunda, ING Basketbol Süper Ligi’nde çıktığı 34 maçta 12.4 sayı ve 6.5 ribaund ortalamalarını tuttururken, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ise görev aldığı 15 maçta ise 12.3 sayı ve 5.8 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti. Olaseni, gelecek sezon Türkiye’deki dördüncü sezonunu yaşayacak.

Daha önce Kanada ve Finlandiya Ligleri’nde boy gösteren ve geçen sezon Darüşşafaka’mıza gelen Wayne McCullough ise, Türkiye’deki ilk sezonunda iyi bir performans ortaya koydu. ING Basketbol Süper Ligi’nde çıktığı 37 maçta 8.6 sayı, 2.3 ribaund, 1.1 asist ve 1.9 top çalma ortalamalarıyla oynayan McCullough, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ise 15 maçta 8.1 sayı, 2.5 ribaund, 1.5 asist ve 1.5 top çalma ortalamalarını tutturdu.

Oyuncularımıza sakatlıksız ve başarılı bir sezon geçirmelerini dileriz.