Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on yedinci maçında Tofaş  Spor Salonu’nda Frutti Extra Bursaspor’un konuğu oldu.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken Bursaspor ise Chris Jones, Gian Clavell, Tuğberk Gedikli, Perry Jones ve Gabriel Olaseni beşini tercih etti.

Karşılaşmaya dış atışlarda yüksek bir isabet oranıyla başlayan Daçka’mız ilk çeyrekte 7 üçlük bulmasına ve 18-27 öne geçmesine rağmen çeyreğin sonunda geri dönen Bursa temsilcisi beraberliği yakaladı. 27-27

İkinci çeyrekte liderlik sürekli el değiştirdi. İki takımın da birbirini savunmakta zorlandığı bu yarıda takımımız adına 4 üçlük isabeti bulan Doğuş Özdemiroğlu çok etkili oldu. Soyunma odasına ekibimiz 52-53 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte bütün sezon ortaya koyduğu savunma odaklı kimliğine geri dönen takımımız kaptanımız Erkan Veyseloğlu önderliğinde savunmadaki eforunu iyice arttırdı ve farkı yavaş yavaş açmaya başladı. Son çeyreğe takımımız 66-75 önde girdi.

Son çeyreğin ilk 5 dakikasında sayı bulmakta zorlanan Darüşşafaka Tekfen, savunmasıyla ayakta kalsa da son 5 dakikaya sadece 2 sayıyla önde girdi. 75-77. Maçın son bölümlerinde Gary Browne ve Johnny Hamilton ikilisinin hem savunmada hem de hücumda  gösterdikleri etkili performanslarıyla bu zorlu deplasmandan galip ayrılan Daçka’mız son derece önemli bir galibiyete imza attı. 79-87.