Darüşşafaka Lassa Başantrenörü Selçuk Ernak, Onvo Büyükçekmece karşısında 92-81’lik skorla gelen galibiyetin ardından yaptığı açıklamada ikinci yarıda oyunun kontrolünü sağladıklarını söyledi.

İlk yarıda 11 top kaybı yaptıklarını hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, ‘’İlk yarıda biz hızlı hücumdan 16 sayı verip 11 top kaybı yaptık. 44 sayı ürettiler ve bu bizim planlarımızın çok dışında bir şeydi. İkinci yarıda bu durumu daha iyi kontrol edip daha iyi hücum ederek kendi güçlü noktalarımızı daha iyi kullandığımızı düşünüyorum. Büyükçekmece çok formda ve iyi bir takım. Oyuncularıma taşıdıkları sorumluluk ve verdikleri efor için teşekkür ediyorum’’ sözlerini kaydetti.

‘Henüz İstediğimiz Kıvamda Değiliz’

Takım kimyasını geliştirmek adına önemli mesafe kat ettiklerini ifade eden Ernak, ‘’Henüz istediğimiz kıvamda olduğumuzu söyleyemem. Ancak Avrupa’daki maçlarımızın bitmesiyle daha fazla çalışma ve birlikte daha iyi basketbol kimyası oluşturma şansımız oldu. Bu da takıma iyi geldi. Umarım bu gelişim sezon sonuna dek artarak devam edecek’’ diyerek sözlerini tamamladı.