Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Top 16 C grubundaki beşinci maçında BLM Group Arena’da Dolomiti Energia Trento’ya konuk oldu.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Sinan Güler, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip Aaron Craft, Justin Knox, James Blackmon, Davide Pascolo ve Fabio Mian beşiyle başladı.

Karşılaşmaya karşılıklı basketlerle başlandı. İlk 5 dakika sonunda eşitlik bozulmadıktan sonra dışarıdan çok etkili olan Daçka’mız 5-17’lik bir seri yakalayarak ilk çeyreği 17-29 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Gentile ile etkili başlayan Trento farkı bir ara 6’ya kadar indirse de ekibimiz farkın daha fazla azalmasına izin vermedi. 6-0’lık seriye Kartal önderliğinde 0-10 ile cevap veren ekibimiz farkı tekrar çift hanelere taşıdı. Trento’nun molasından da etkilenmeyen ekibimiz soyunma odasına Kartal, Doron ve Jarrod’un üst üste üçlükleriyle 34-55 önde girdi.

Üçüncüğü çeyreğe ekibimiz kontrolü elden bırakmadan başladı. Doron Lamb’in dış atışlarıyla farkı 26’ya çıkarttı ve Trento bir mola daha almak zorunda kaldı. 36-62. Son çeyreğe Darüşşafaka Tekfen 46-74 önde girdi.

Son çeyrek oyundaki tempo biraz düştü. Daçka’mız yine de farkı korumayı başardı. Genç oyuncumuz Troy Selim Şav’ın da süre bulduğu ve EuroCup kariyerindeki ilk sayılarını attığı karşılaşmadan ekibimiz 74-95 galip ayrıldı