Darüşşafaka’ya hoş geldin Milos Obrenovic

Yüz yılı aşkın süredir sporda eğitimin ve altyapının önemini bilen, her zaman gençlere fırsat tanıyan bir spor kulübü olarak altyapı kategorilerinde önemli başarılara imza atmış başarılı antrenör Milos Obrenovic ile bireysel gelişim koçu olarak anlaşmaya vardık.

1988 yılında Sırbistan’da dünyaya gelen Milos, 2009 yılında BC Sloboda Uzice takımı altyapı kategorilerinde başantrenör olarak kariyerine başladı.
2010 ve 2011 yıllarında Sırbistan U17 ve U18 milli takımlarında asistan koçluk görevi üstlendi. 2012 yılında antrenörlük becerilerini daha üst seviyeye çıkarmak için Amerika’ya giden antrenörümüz, Larry
Brown,Michael Krzyzewski ve John Calipari gibi saygın antrenörlerle çalışarak bu süreci değerlendirdi.

2013-2014 sezonunda Bosna Premiere League’inde BC Varda-HE Visegrad A takımında başantrenör olarak çalıştı.

2016 yılında yolu ülkemize düşen Milos Obrenovic önemli bir altyapı hamlesi ile BSL ve TBL liglerinde etkili perfomanslar gösteren Banvit organizasyonunda Bandırma Kırmızı takımı asistan koçu ve U12 takımı başantrenörü olarak görev yaptı.

2017 yılında Banvit A Takımı ile BSL ve BCL’de mücadele eden takımın asistan koçluğunu, 2018 yılında ise kadrosunda Alperen Şengün, Ercan Osmani, Sadık Kabaca, Hakan Sayılı gibi ilerleyen yıllarda gelişimleri ve potansiyelleriyle isimlerini sıkça duyacağımız isimlerin bulunduğu Banvit’in TBL’de mücadele eden ikinci takım Bandırma Kırmızı’nın başantrenörlüğünü üstlendi.

Banvit kariyeri sonrasında ise Sırbistan’ın ve Avrupa basketbolunun önemli altyapı kulüplerinden Kızılyıldız takımının U17 ve U19 takımlarında başantrenör olarak görev yaptı.

Yeni bireysel gelişim koçumuz Milos Obrenovic’e Darüşşafaka’ya hoş geldin diyor, başarılar diliyoruz.