-Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague’in 8. haftasında Türk temsilcisilerimizden Fenerbahçe deplasmanına çıkıyor. 20 Kasım Salı günü Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak maç saat 21:00’da başlayacak ve bein Sports 3 canlı yayınlanacak.

-Şu ana kadar Euroleague tarihinde 4 kez karşılaşan tarafların ikişer galibiyeti bulunuyor.

-Darüşşafaka Tekfen, kulüp tarihindeki ilk EuroLeague maçını Fenerbahçe ile oynadı. 100-106 Fenerbahçe’nin kazandığı maç, EuroLeague tarihinde uzatmaya gitmeyen maçlar içerisinde en yüksek skorlu maçlardan biri olarak tarihe geçti.

-Darüşşafaka Tekfen boyalı alanda EuroLeague’in en iyi savunmasına sahip. Takım olarak maç başına 3.5 blok koyan ekibimiz bu alanda EuroLeague’in zirvesinde.

-Kaptanımız Oğuz Savaş, Fenerbahçe formasıyla 144 EuroLeague maçında süre aldı.

-Uzun forvetimiz Jeremy Evans, Euroleague’de bu sezon oynadığı her maçta en az 1 blok koydu. Ayrıca A.B.D’li oyuncumuz bütün EuroLeague’de maç başına blok sıralamasında 1.5 blok ile ikinci sırada bulunuyor.

-Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague’de çıktığı son 10 maçın 9’unda en az 1 üçlük isabeti buldu.

-7 maç sonunda takımımızın 1 galibiyet 6 mağlubiyeti bulunurken, Fenerbahçe’nin 6 galibiyet 1 mağlubiyeti bulunuyor.

-Takımımızın şu ana kadarki en skorer oyuncusu maç başına 12.4 sayıyla Micheal Eric iken Fenerbahçe’nin en skorer oyuncusu maç başına 15 sayıyla Jan Vesely.