Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on sekizinci maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Sigortam.net İTÜ Basket’i konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doğuş Özdemiroğlu, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken İTÜ ise Mehmet Yağmur, Matt Mobley, Archie Goodwin, Anthony Campbell ve Ramazan Tekin beşini tercih etti.

Karşılaşmaya karşılıklı basketlerle başlandı. Takımımız adına Johnny Hamilton içeriden etkili başladı. İlk çeyrekte farkı bir ara 7’ye kadar çıkaran Daçka’mız çeyreği 22-20 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Sinan Güler’in dış isabetleriyle başlayan ekibimiz, farkı bir ara 13’e kadar çıkarttı. Çeyreğin sonunda 0-6’lık bir seriye engel olamayan Darüşşafaka Tekfen soyunma odasına 49-43 önde girdi.

Soyunma odasından kötü dönen takımımız 53-54 geriye düşünce baş antrenörümüz Selçuk Ernak mola alarak bu seriyi durdurdu. Moladan Doron Lamb ile etkili dönen ekibimiz, üstünlüğü geri aldı ve son çeyreğe 63-56 önde girdi.

Son çeyrekte de iyi savunması ve yüzdeli hücumlarıyla etkili olan Daçka’mız karşılaşmadan 88-74 galip ayrıldı!