Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki yirminci maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Türk Telekom’u konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Kartal Özmızrak, Sinan Güler, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken Türk Telekom ise D.J.Campell, Muhammed Baygül, Nick Johnson, Kyle Wiltjer ve Moustapha Fall beşini tercih etti.

Maçın ilk 5 dakikasında hücumda etkili olan Ankara temsilcisi, TV molasına 9-13 önde girdi. Sinan Güler’in üst üste üçlükleriyle hücumda ritim yakalayan Daçka’mız ilk çeyreği 20-21 geride kapattı.

İkinci çeyrek Bonzie Colson önderliğinde savunmada direnç ortaya koyan ekibimiz, rakibini top kayıplarına zorladı ve bu top kayıplarını da hızlı hücumlarla sayıya dönüştürdü. Darüşşafaka Tekfen soyunma odasına 41-33 önde girdi.

Soyunma odasından tutuk dönen ekibimiz, savunmada rakibinin dış atışlarına engel olamadı. Son çeyreğe takımlar 58-58 berabere girdi.

Son çeyrekte iki takım da sayı bulmakta çok zorlandı. Takımımız son 2 dakikaya 70-65 önde girse de üstünlüğünü koruyamadı ve maç uzatmaya gitti. 70-70

Uzatma bölümünde deplasman temsilcisi daha az hata yapınca Daçka’mız karşılaşmadan 77-80 mağlup ayrıldı.