Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki ikinci maçında evinde Nanterre 92 ile karşılaştı.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken deplasman ekibi ise Kenny Charry, Spencer Butterfield, İsaia Coirdinier, Taylor Smith ve Youssoupha Ndoye beşiyle başladı.

İlk çeyreğe içeriden etkili başlayan ekibimizin tersine Nanterre 92 ise dışarıdan etkili oldu. Bir daha maç boyunca kaybetmeyeceği üstünlüğü çeyreğin bitimine 6 dakika kala Jarrod Jones’un basketiyle alan Daçka’mız, çeyreği çok iyi kapatarak 23-13 bitirdi.

İkinci çeyrek Dallas Moore ile yine dışarıdan etkili olan Fransız ekibi geri dönmeye çalışsa da aradaki farkı hep 8-10 sayı arasında tutan ekibimiz, Doğuş Özdemiroğlu’nun faul çizgisinden tam 6 sayı bulduğu bu çeyreğin sonunda soyunma odasına 42-34 önde girdi.

Soyunma odasından döndükten sonra içeriyi kullanmaya ve başarılı da olmaya devam eden Darüşşafaka Tekfen, maç boyu en etkili isimlerimiz olan Jarrod Jones ve Johnny Hamilton ile ayakta kaldı. Son çeyreğe takımımız 59-47 önde girdi.

Deplasman ekibi son çeyreğe iyi başlayarak farkı 5 dakika kala Cherry’nin üçlüğüyle 2’ye indirdi. 63-61. Bu noktadan itibaren savunmadaki etkili oyununu yine ortaya koyan Daçka’mız, hücumda da Kartal Özmızrak ve Jarrod Jones ile bulduğu kritik basketlerle biraz olsun rahatladı. Son anlarda kontrolü elinden hiç bırakmayan Darüşşafaka Tekfen, Nanterre 92’yi evinde 72-65 mağlup etti. Bu sonuçla ekibimiz Avrupa’da 2’de 2 yaptı!