Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki altıncı maçında Volkswagen Arena’da Cedevita Olimpija Ljubljana’yı konuk etti.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Mahir Ağva beşiyle başlarken deplasman ekibi ise Edo Muric, Codi Miller, Jaka Blazic, Marko Simonovic ve Andrija Stipanovic beşiyle başladı.

İlk çeyreğe çok hızlı giren ekibimiz, Doron Lamb, Gary Browne ve Jarrod Jones’un hücumda yüksek katkılarıyla 23-11 öne fırladı. Çeyreğin sonlarına doğru fark eridi ama Daçka’mız çeyreği 25-19 önde kapattı.

İkinci çeyrekte savunmada ve hücumda daha etkili olan taraf deplasman ekibiydi. Pota altına üstünlüğü ele geçiren Sloven ekibi soyunma odasına 39-46 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe de iyi başlayan turuncu yeşilli ekibe karşı 11 sayı geriye düşen Daçka’mız maçı bırakmadı ve çeyreğin sonlarında beraberliği yakaladı. Son çeyreğe 60-63 girildi.

Son çeyrekte hücumda sayı bulmakta zorlanan ekibimiz başta Doğuş Özdemiroğlu olmak üzere  sahaya koyduğu enerjiyle maçta kalsa da yenilmekten kurtulamadı. 72-76