Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki sekicinci maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Meksa Yatırım Afyonbelediyespor’u konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Sinan Güler, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Bahçeşehir ise Jordan Crawford, Erdi Gülaslan, Talib Zanna, Corey Davis ve Peyton Eldridge beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iki takım da hücumda etkili başladı. Takımımız adına tecrübeli oyuncumuz ilk 14 sayımızın 12’sine imza atarak öne çıktı. İlk çeyreği Daçka’mız 24-22 önde kapattı.

İkinci çeyreğe basit top kayıplarıyla başlayan Darüşşafaka Tekfen üstünlüğünü kaybetti. Afyon adına içeriden etkili olan Zanna’ya cevap vermekte zorlanan ekibimiz devreye 38-43 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte savunmada rakibini zor atışlara ve top kayıplarına zorlayan Daçka’mız 44-54 geriye düşse de 10-0’lık bir seri yakalayarak maça tekrar ortak oldu. Son çeyreğe takımlar 56-56 berabere girdi.

Son çeyrekte iki takım da hücumda sayı bulmakta zorlandı. Savunmaların ön planda olduğu bu bölümde Darüşşafaka Tekfen hücumda Bonzie Colson ile hızlı hücum sayıları bularak ayakta kaldı. Maçın bitimine 24 saniye kala 68-70 geride olan takımımız hücumda istediğini yapamayınca maçtan 68-72 mağlup ayrıldı.