Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Top 16’daki üçüncü maçında Volkswagen Arena’da Partizan Nis Belgrad’ı konuk etti.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Bonzie Colson, Berk Demir ve Johhny Hamilton beşiyle başlarken deplasman ekibi ise Torrian Walden, Rade Zagorac, Ognjen Jaramaz, Rashawn Thomas ve Nikola Jankovic beşiyle başladı.

Karşılaşmaya Berk Demir’in üst üste sayılarıyla hızlı başlayan taraf Daçka’mız oldu. Düşük skorlu geçen bu çeyreği ekibimiz 15-12 önde kapattı.

İkinci çeyreğe basit top kayıplarıyla başlayan takımımız çeyreğin ortalarında üstünlüğünü kaybetti. Bir ara 8 sayı kadar geriye düşen Darüşşafaka Tekfen Berk ve Jarrod’un üçlükleriyle devreye geride girse de moralli girdi. 30-32.

Maç boyunca yaptığı etkili savunmayı bu çeyrekte de sürdüren Daçka’mız çeyreğe kötü başlamasına rağmen Gary Browne’ın kritik basketleriyle ayakta kaldı. Çeyreğin sonlarında hücumda ritmini iyice bulan ekibimiz son çeyreğe 48-43 öne girdi.

Son çeyrek bir ara farkı 9’a kadar çıkartan takımımız karşısında Sırp ekibi maçı bırakmadı. Ekibimiz adına Kartal Özmızrak ve Gary Browne kritik bölümlerde sorumluluk alarak önemli atışları sayıya çevirdi. Darüşşafaka Tekfen, son anlarda zorlansa da, güçlü rakibini Volkswagen Arena’daki müthiş seyircisinin desteğiyle mağlup etti! 65-53