Darüşşafaka Tekfen Turkish Airlines EuroLeague 28.Haftasında 22 Mart Cuma günü TSI 21:00’da Zalgirio Arena’da Zalgiris Kaunas’a konuk oluyor. İki takımın da EuroLeague’deki çift maç haftasında ikide iki yapmak için çıkacağı bu heyecanlı maç beIN Sports 3 kanalından canlı yayınlanacak.

İki takım EuroLeague tarihinde dördüncü kez karşı karşıya gelecek. Sezonun ilk maçında Volkswagen Arena’da galip gelen taraf 71-75’lik skor ile Zalgiris Kaunas olmuştu.

Zalgiris Arena’da oynanacak maçın biletleri maçtan 10 gün önce tükendi.

Darüşşafaka Tekfen’in kadrosundaki 15 aktif oyuncudan 14’ü sezon içinde en az bir kere ilk 5’te yer aldı.

Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague tarihinde üçlük yüzdesi kategorisinde %48.7 ile 5.sırada yer alıyor. Jon Diebler, aktif oyuncular arasında ise 1.sırada bulunuyor.

Oyun kurucumuz Toney Douglas maç başına 1.7 top çalma ile EuroLeague’de bu kategoride lider. Ayrıca ABD’li oyuncu maç başına 14.8 sayıyla da bu kategoride üçüncü sırada bulunuyor.

Uzun forvetimiz Jeremy Evans, EuroLeague’de çıktığı son 17 maçın 16’sında en az 1 blok kaydetti. Ayrıca Jeremy Evans EuroLeague genelinde maç başına 1.3 blok ile 2.sırada yer alıyor.

Pivotumuz Micheal Eric maç başına 2.4 hücum ribaunduyla EuroLeague’de 4.sırada bulunuyor.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en skorer oyuncusu maç başına 14.8 sayıyla Toney Douglas olurken Zalgiris’in en skorer ismi ise maç başına 14.1 sayı ile oynayan Brandon Davies.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en çok ribaund alan ismi 6 ribaund ile Jeremy Evans olurken Zalgiris’in en çok ribaund alan ismi ise 5.5 ribaund ile Brandon Davies.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en çok asist yapan ismi 4 asist ile Toney Douglas olurken Zalgiris’in ise 4.3 asist ile Nate Wolters.