BGL takımımızın Baş Antrenörü Ali Ruhi Balkanlı, gelecek hafta başlayacak olan Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi öncesinde basketbol camiasının önemli haber kaynaklarından BasketFaul’e konuştu. Maç kazanmanın öncelikleri olmadığını belirtip, “Amacımız A Takıma, Daçka ruhuna sahip oyuncular yetiştirmek.” dedi.

Balkanlı şöyle konuştu:

Pandeminin etkileri günler geçtikçe kendisini daha da fazla gösteriyor. En fazla etkilediği grupta da çocuklarımız ve gençlerimiz var. Okula gidemediler, maç yapamadılar, arkadaşları ile bulaşamadılar ve zor bir yılı geride bıraktılar. Bizlerin ve kendilerinin sağlıklarını koruyabilmek için bir sürü fedakarlık yaptılar. Eminim hepsi sahayı ve basketbolu çok özlediler. Bolu’daki maçlar onların sahaya dönüşü olacak, umarım hepsi için sakatlıksız ve keyifli bir fanus olur.

Yazdan beri çalışmalarımız sporcularımızın eksik gördüğümüz bireysel ve takım fundamentallarını düzeltmek ve geliştirmek üzerine programlandı. Sporcularımızın da gayreti ve azimleri ile iyi bir dönem geçirdiğimizi düşünüyoruz. Bolu’daki maçlar ne kadar ilerleme kaydettiğimizi, nerelerde eksiklerimiz olduğunu bize gösterecek ve devam eden süreçteki programımızı belirleyecek.

Bu zorlu sezonda bütün takım, antrenör, sporcu ve hakem arkadaşlara başarılar diliyorum.”